Rok szkolny 2009/2010

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

25 czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010, podczas którego nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, uczestnicy wielu konkursów i zawodów sportowych. Klasy piąte pożegnały starszych kolegów i koleżanki ciepłymi słowami i wesołą częścią artystyczną. Zespoły muzyczne i taneczne uatrakcyjniły uroczystość.

Podsumowanie osiągnięć roku szkolnego 2009/2010


Prymusi  czytaj więcej...

Laureaci konkursów 
czytaj więcej...

Stypendyści
  czytaj więcej...

Uczniowie ze 100 % frekwencją
czytaj więcej...
 


Najlepszy sportowiec szkoły to  uczeń klasy VI a
Kamil KasprzakNajbardziej usportowiona klasa szkoły to
klasa VI bOsiągnięcia sportowe minionego roku szkolnego
czytaj więcej...

 

Podręczniki szkolne obowiązujące w roku szkolnym 2010/2011


 

czytaj więcej>>
 

 

Szkolny konkurs plastyczny na plakat „Znam swoje prawa”

  

  

Zobacz wyniki>>

Dzień Rodziny „Mama Tata i Ja"


22 czerwca w świetlicy szkolnej odbył się Dzień Rodziny „Mama Tata i Ja". Uroczystość przygotowały panie Małgorzata Tudrujek i Sławomira Wrzesińska. Dzieci z klasy I a  zaprezentowały  rodzicom starannie przygotowane wierszyki i piosenki. Występ wywołał uśmiech na twarzach i radość w sercach rodziców. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Dalsza część spotkania upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

  Podsumowanie zajęć czytelniczych „Spotkania z poezją Władysława Bełzy”

W bibliotece szkolnej w maju i w czerwcu 2010 r. kontynuowano zapoczątkowany w ubiegłym roku szkolnym cykl zajęć czytelniczych „Spotkania z poezją Władysława Bełzy” dla zainteresowanych uczniów klas drugich i trzecich. Uczestnikom zajęć zaprezentowano wiersze o tematyce historycznej o wydźwięku patriotycznym. Treść wierszy dotyczyła koronowanych władców Polski. Zajęcia zakończyły się 18 czerwca konkursem podsumowującym i wręczeniem nagród uczniom.
                                                                                         
/Anna Frączek/

Kiermasz

 

Samorząd Uczniowski
zaprasza
wszystkich chętnych
do wzięcia udziału w

KIERMASZU
PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCHOd wtorku do czwartku
będziecie mogli sprzedawać i kupować podręczniki
w godzinach: 10 – 14

Zapraszamy!

 

Wyniki konkursu wiedzy
„Znamy prawa i obowiązki dziecka i ucznia”

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci klasy V d: Maciej Sulenta, Dawid Górski i Jakub Gorajek. Więcej wyników >>

Turniej warcabowy „Mistrz Szachownicy”


Zorganizowany przez świetlicę szkolną turniej zakończył się.

Oto zwycięzcy:
I miejsce – Michał Maj /V c/
II miejsce – Patryk Piwnicki /VI b/
III miejsce – Daniel Kowalski /IV c/

  

Dzień Ojca w klasie II c


Dzień Ojca nie jest tak popularny jak Dzień Matki. Pewnie dlatego, że Tatusiowie mają zazwyczaj nieco mniej czasu dla swoich pociech niż Mamy. Wobec tego uczniowie klasy II c wraz ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Drążek – troszeczkę wcześniej, bo 16 czerwca - przygotowali klasową uroczystość dla Tatusiów z okazji zbliżającego się 23 czerwca - Dnia Ojca.
                                                                                        /Dorota Drążek/

Wycieczka klas trzecich


15 czerwca 2010 r. uczniowie klas III a i III b byli na wycieczce w Hrubieszowie i jego okolicach oraz w Chełmie.  Wyprawę rozpoczęliśmy od zdobycia malowniczo położonego wzgórza, na którym niegdyś stał jeden z Grodów Czerwieńskich. W samym Hrubieszowie oglądaliśmy wystawę "Troja - sen Henryka Schliemanna" prezentowaną w muzeum im. ks. St. Staszica.
Następnie udaliśmy się do Masłomęczy, gdzie mogliśmy zapoznać się z historią i kulturą Gotów - ludu skandynawskiego zamieszkującego te tereny w zamierzchłych czasach. Po pysznym obiedzie pojechaliśmy do Chełma, gdzie zwiedzaliśmy zabytkowe podziemie kredowe. Wędrując mrocznymi korytarzami spotkaliśmy ducha kopalni - Bielucha.
Późnym wieczorem, zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Bychawy.

                                                                                     /Małgorzata Rapa/

Akcja charytatywna

Zbiórkę prowadzi również nasza szkoła. Dary można przynosić do pokoju pedagoga szkolnego
i świetlicy do dnia 16 czerwca 2010 r.

Szkolny konkurs języka angielskiego


Wyniki
szkolnego konkursu języka angielskiego „I like English” dla klas piątych i szóstych
klasy piąte:
I m - Emil Pausz /V d/
II m - Anna Chemperek /V d/, Dominik Drąg /V c/, Klaudia Rapa /V a/
klasy szóste:
I m - Aleksandra Żak /VI b/
II m - Aleksandra Płaza /VI b/
III m - Karolina Duda /VI b/

Wycieczka klas drugich


11 czerwca 2010 r. uczniowie klas drugich „c” i „d” wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Drążek i p. Elżbietą Małecką, oraz opiekunami p. Dorotą Piskorską, p. Anną Nawrocką i rodzicami, dzięki Bagiennemu Bractwu Obserwatorów Terenowych w niekonwencjonalny sposób spędzili piątkowy dzień na łonie natury. Odwiedzili  ciekawe  miejsca -  obejrzeli   wystawę  przyrodniczą i ekspozycję kolejki wąskotorowej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa w Janowie Lubelskim. Wzięli udział w wyprawie samochodami terenowymi do środowiska przekształconego przez bobry. Odwiedzili Uroczysko Kruczek, a tam kapliczkę poświęconą Św. Antoniemu, obejrzeli śródleśną  drogę  krzyżową  z  ciekawą   symboliką, figury  poświęcone partyzantom z okresu II wojny światowej.
Odbyli wizytę w Ostoi Konika Biłgorajskiego w Szklarni, a  tam poznali  korzenie  rasy i historię hodowli, mogli obserwować koniki w stajni i na wybiegu. Podczas pobytu  w  Szklarni wycieczkowicze zajadali się przepysznymi kiełbaskami i bułeczkami grillowanymi na ognisku!
Na zakończenie wycieczki odwiedzili zabytkową pracownię garncarską w Łążku Garncarskim, a tam obejrzeli pokaz pracy na kole garncarskim oraz samodzielnie próbowali swoich sił lepiąc przeróżne wazoniki, które oczywiście zabrali ze sobą na pamiątkę.
Uczniowie spotkali bardzo interesujących mieszkańców, pasjonatów, ludzi zakochanych w Ziemi Janowskiej - m.in. pana Zbyszka Butryna opiekuna tabunu Koników Biłgorajskich, muzykanta grającego na mazankach, basach, „suce biłgorajskiej”  -  zaginionym  instrumencie o dtworzonym  dzięki  pasji  lutnika i gawędziarza w jednej osobie.
                                                                                          /Dorota Drążek/

Wycieczka do Krakowa


W   dniach   8 - 9   czerwca  2010 r.  uczniowie   klas:  IV c,  V a  i  V d   uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Zwiedzili między innymi: Niepołomice, Kopalnię Soli w Wieliczce, Wawel, Uniwersytet Jagielloński i Stare Miasto.

XXIX Mały Konkurs Recytatorski

W dniach 9 - 10 czerwca 2010 r. w Wojewódzkim Ośrodku  Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Koncert Laureatów XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali:  Agata Rej /III a/, Marcin Wolski /III b/, Karolina Duda / VI b/ i Aleksandra Płaza /VI b/. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI b Aleksandra Płaza przygotowywana przez panią Teresę Tracz. Gratulacje!

XVII  Międzyszkolny  Konkurs  Czytelniczy „Moi  przyjaciele  z  Bullerbyn"


9 czerwca 2010 r.  w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy - Bohaterów Armii Krajowej w  Krężnicy  Jarej  odbył  się  XVII  Międzyszkolny  Konkurs  Czytelniczy „Moi  przyjaciele  z  Bullerbyn"  w  którym  wzięły  udział  uczennice z klasy III d pod opieką pani Małgorzaty Gąbki.

 Szkolny konkurs „Healthy food”


Konkurs został przeprowadzony w maju wśród klas drugich. Uczestnicy wykonali pracę językowo - plastyczną na temat zdrowych i niezdrowych produktów żywnościowych. Konkurs przeprowadziła p. Dorota Piskorska. Wyniki konkursu:
I miejsce: Aleksandra Luterek /II d/
II miejsce: Jagoda Kamińska /II b/
III miejsce: Julia Walczak /II a/
Wyróżnienia: Martyna Marek /II d/, Damian Zawiślak /II c/ i Aleksandra Sadło /II b/

Wycieczka do Kozłówki

Dzień 1 czerwca 2010 r. klasy III c i III d spędziły na wycieczce w Kozłówce.


1 czerwca
DZIEŃ DZIECKA

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci,
tych małych i tych dużych!!!

Dzień Mamy w klasie III d


XXIX Mały Konkurs Recytatorski

24 maja 2010 r.
w Gminnym Centrum Kultury w Piotrowicach
odbyły się eliminacje
powiatowe
XXIX
Małego Konkursu Recytatorskiego

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Agata Rej /III a/, Marcin Wolski /III b/,
Karolina Duda /VI b/ i Aleksandra Płaza /VI b/. ,,Chopin malarzem wyobraźni”

Rok 2010 w sposób szczególny wiąże się z osobą najwybitniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego Biblioteka Publiczna w Bychawskim Centrum Kultury zorganizowała wystawę, którą z wielkim zainteresowaniem oglądali uczniowie klasy III d Szkoły Podstawowej w Bychawie.  Wystawa ta oraz muzyka Chopina stały się następnie   inspiracją   dla   dzieci  podczas  wykonywania  prac   plastycznych w ramach Powiatowego Konkursu ,,Chopin malarzem wyobraźni”.
                                                                                   /Małgorzata Gąbka/

X Gminny Konkurs Matematyczny


20 maja 2010 r. w naszej szkole odbył się finał X Gminnego Konkursu Matematycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy. W przeprowadzonych zawodach finałowych  wzięło udział 32 finalistów. Rozwiązywali oni na podstawie bajki matematycznej 10 zadań, za które mogli uzyskać razem 25 punktów. Aby zostać laureatem konkursu, należało zdobyć co najmniej 20 punktów.
Laureatami konkursu zostali:
Klasy szóste:
I miejsce: Kamil Kasprzak /VI a/
III miejsce: Aleksandra Żak /VI b/
Klasy piąte:
II miejsce: Katarzyna Lech /V b/
IV miejsce: Marcin Dziadosz /V c/
                                                                    /Krystyna Kuna/

Wycieczka do Wąwolnicy

Niezwykle ważnym i uroczystym dniem dla uczniów klas drugich był 16 maja 2010 r. – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w środę 19 maja uczniowie klas drugich w towarzystwie swoich rodziców, wychowawczyń: Sławomiry Wrzesińskiej, Teresy Czajki, Dorota Drążek i Elżbiety Małeckiej oraz księdza proboszcza Andrzeja Kusia udali się autokarami na pielgrzymkę do Wąwolnicy.
Do Sanktuarium Maryjnego dotarli ok. godz. 9.00. Ksiądz proboszcz odprawił Mszę św. przed cudowną figurką Matki Bożej Kębelskiej w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo ciekawie historie o niejednym odzyskanym zdrowiu dzięki Łasce Matki Bożej Kębelskiej opowiedział ks. infułat Jan Pęzioł. Po nabożeństwie zainteresowani mieli czas zwiedzić muzeum znajdujące się w kaplicy, gdzie - dzięki zgromadzonym eksponatom - obejrzeli bogatą i ciekawą przeszłość Wąwolnicy.
                                                                                         /Dorota Drążek/

Konkurs biblioteczny

Wyniki
konkursu bibliotecznego
 dla uczniów klas V
„Wiem, gdzie szukać – potrafię odnaleźć”

 

 


18 maja 2010 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie wyników cyklicznego konkursu bibliotecznego. W konkursie wzięło udział 32 piątoklasistów. 23 z nich czterokrotnie zgłosiło prawidłowe odpowiedzi i zostało nagrodzonych cząstkowymi szóstkami z języka polskiego. Zobacz wyniki>>
                            
                                        /Urszula Pytlak/


8 maja

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

Dzień 8 maja, rocznica urodzin Henriego Dunanta - ojca idei Czerwonego Krzyża i pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.). , obchodzony jest w 192 państwach na całym świecie jako jako największe święto humanitaryzmu - Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.   Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża jest niezależną, neutralną organizacją zapewniającą ochronę i pomoc humanitarną ofiarom wojny i przemocy.
 

„Kangur Matematyczny"
 

 

 

 

 

 


WYNIKI:
Kategoria MALUCH  /klasy III-IV/
Marcin Wolski z klasy III b został laureatem /nagrodą jest wyjazd do Legolandu/
Marek Lipka z klasy IV d - wyróżnienie
Barbara Lech z klasy IV b - wyróżnienie

Kategoria BENIAMIN  /klasy V-VI/
Marcin Dziadosz z klasy V c - wyróżnienie

Święto Narodowe

W dniu 30 kwietnia 2010 r. odbył się uroczysty apel poświecony ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Dzień otwarty w gimnazjum

W piątek 30 kwietnia 2010 r. w Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie zorganizowany został dzień otwarty. Nasi szóstoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeli część artystyczną, a także wzięli udział w rozgrywkach sportowych.

Sprzątanie rezerwatu przyrody „Podzamcze"

Ostatnio byliśmy na wycieczce w Bychawskim Rezerwacie Przyrody „Podzamcze” Gdy  wyszliśmy  ze  szkoły,  spotkaliśmy  pana  Marka  Kunę,  przyrodnika i przewodnika naszej podróży. Droga do rezerwatu zajęła nam kwadrans. Gdy dotarliśmy na miejsce zachwycił nas piękny las i wzgórze. Wszyscy zauważyliśmy, że przyroda  budzi  się  do  życia,  czego  dowodem  była  zwinna,  ognistoczerwona  i bardzo puszysta wiewiórka. Bardzo mi się podobała. Chciałabym być taka zwinna jak ona… Celem naszej podróży była nie tylko obserwacja natury, ale i sprzątanie rezerwatu. W ruch poszły grabie, rękawiczki i worki. Było dużo do sprzątnięcia! Znaleźliśmy wiele „skarbów”: butelki, puszki, worki, Nawet część od starego telewizora! Okropnie zmęczyliśmy się tym sprzątaniem. Gdy zabrakło nam worków, zakończyliśmy akcję. Poszliśmy na wzgórze i zrobiliśmy sobie dwa zdjęcia. Nadszedł czas  powrotu.  Zatem  grzecznie,  w  parach  ustawiliśmy  się  za  panem Markiem i wesoło pomaszerowaliśmy do malusieńkiego lasku, w którym przewodnik pokazał nam zeszłoroczną purchawkę. Była wielka! Po pewnym czasie weszliśmy na wysoką górę. Bardzo bolały nas nogi, ale trzeba było ruszać dalej. W drodze powrotnej obejrzeliśmy śliczne, żółte kwiatuszki.
 Wracaliśmy do domu obok cmentarza i w końcu, zmęczeni, dotarliśmy do szkoły. Tej wycieczki chyba nigdy nie zapomnę!
                                                                                 /Julita Kusy, kl. IV d/

Sport szkolny - mini piłka nożna

 
 
 
27 kwietnia 2010 r. w Jabłonnie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców, podczas których nasza drużyna zajęła III miejsce.
 

Światowy Dzień Książki

 

23 kwietnia 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie odbyło się spotkanie młodych czytelników z poetą i bajkopisarzem Zbigniewem Dmitrocą, na którym byli nasi uczniowie z klas drugich i trzecich. W trakcie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Chopin - poeta fortepianu".

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

W dniu 22.04.2010 r. w szkole przygotowano akcję pod hasłem ,,CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA ZIEMI". Uczniowie klasy IV b pod opieką pani Anny Woch wykonali plakaty, które wywiesili w szkole. W klasach rozdali ulotki informacyjne i przygotowali pokaz jak składać kartony typu Tetra Pak po wypiciu mleka w szkole.
Do uczniów klas piątych, szczególnie zainteresowanych przyrodą, był adresowany konkurs ,,Bioróżnorodność wokół nas" opracowany przez uczennice klasy VI b. Wyróżnieni uczniowie z klas V b i V d otrzymali nagrody rzeczowe.
Podziękowania za aktywny udział, wiedzę i wspaniałe pomysły jak dbać o Ziemię otrzymali uczniowie klasy I a, wychowawca pani Małgorzata Tudrujek, uczniowie klasy II d, wychowawca pani Elżbieta Małecka, uczniowie klasy III c, wychowawca pani Anna Rymarz.
                                                                                           /Anna Woch/

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


Drużyna chłopców pod opieką pani Aliny Doroszewskiej zajęła III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, które odbyły się 24 kwietnia 2010 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 27 w Lublinie. Skład drużyny: Paweł Duda, Kamil Małecki, Paweł Łukomski /klasa VI b/. Gratulacje!

Dzień Ziemi

W bieżącym roku obchodzimy 40-lecie Dnia Ziemi  na świecie  i 20-lecie w Polsce. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 2010 rok Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej, dlatego też ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Ziemi 2010 przebiegać będą pod hasłem RÓŻNORODNOŚĆ W NAS, BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS.

Konkurs wiedzy o Chopinie

23 kwietnia 2010 r. , podczas Światowego Dnia Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych pod hasłem „Chopin poeta fortepianu”. Zadanie polegało na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 10 pytań. Wśród uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania rozlosowano 10 nagród. Nagrody wylosowali: Rafał Bednarz /II c/, Michał Kryk /II c/, Julia Niedźwiadek /II d/, Kamil Surdyga /II d/, Miłosz Winiarczyk /II c/ Mateusz Witek /II c/ i Damian Zawiślak /II c/.

Apel papieski


22 kwietnia 2010 r. odbył się uroczysty apel z okazji piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Sport szkolny - mini piłka nożna


W dniach 21 kwietnia  w Zakrzewie i  22 kwietnia w Bychawie odbyły się eliminacje powiatowe w mini piłce nożnej. Drużyna chłopców wywalczyła I miejsce. Dziewczęta niestety musiały rozgrywać mecz przy bardzo niesprzyjającej pogodzie /co widać na zdjęciach/ i ostatecznie zajęły II miejsce.

Święto Zdrowia


W dniu 20.04.2010 r. odbyło się w naszej szkole Święto Zdrowia. Przygotował je Klub Wiewiórka, tj. uczniowie klas II d i III d pod opieką pani Elżbiety Małeckiej i pani Małgorzaty Gąbki. Na uroczystość zaproszono lekarzy i pielęgniarki, którzy na co dzień troszczą się o zdrowie uczniów naszej szkoły. Przybyli: pani doktor Grażyna Kniaź, pani stomatolog Halina Mazurek, pan doktor Artur Danieluk oraz panie pielęgniarki – Renata Płaza i Teresa Staszek. Goście otrzymali podziękowania, życzenia i kwiaty, a wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać wierszy, piosenek i obejrzeć humorystyczne scenki przypominające co to znaczy ,,zdrowy styl życia”. Na zakończenie przedstawiciele poszczególnych klas odebrali dyplomy za przygotowanie plakatów pod hasłem ,,Gdyby moje ciało umiało mówić...”
                                                                                                /M. Gąbka/

Sport szkolny - mini piłka nożna


19 kwietnia 2010 r. na murawie „Orlika" rozegrane zostały Gminne Igrzyska w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Obie drużyny z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca.


Apel ku czci ofiar katastrofy

10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, małżonka Prezydenta p. Maria Kaczyńska  oraz członkowie polskiej delegacji i załoga samolotu. W dniu 12.04.2010 r. w naszej szkole odbył się apel ku czci ofiar katastrofy, których upamiętniliśmy minutą ciszy. Trwa żałoba narodowa, prosimy uczniów o zachowanie stosowne do zaistniałej sytuacji.


Sprawdzian dla uczniów klas VI

W dniu 8 kwietnia 2010 r. szóstoklasiści pisali sprawdzian. Wyniki będą ogłoszone w maju.

Informacja dla uczniów!

Sprawdzian dla uczniów klas VI odbędzie się 8 kwietnia 2010 r. /czwartek/ o godz. 9.00
Uczniowie klas I-V nie mają tego dnia zajęć w szkole. Uczniowie klas VI przychodzą do szkoły na godzinę 8.20. O godzinie 8.30 zbierają się przed salami w których piszą sprawdzian. Przydział sal dla uczniów jest taki sam jak na sprawdzianie próbnym. Uczniowie piszą sprawdzian w godz. 9.00 -10.00 /w salach z wydłużonym czasem od 9.00 do 10.30/. W tym dniu dla uczniów zorganizowane będzie dowożenie. Harmonogram jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w świetlicy szkolnej. Świetlica w tym dniu przeniesiona będzie do sali 57.
W dniu sprawdzianu stołówka szkolna jest nieczynna.


7 kwietnia

Światowy Dzień Zdrowia

Święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest rokrocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia przebiegać będzie pod hasłem „Człowiek i miasto”

                 Turniej Wiedzy Pożarniczej

30 marca 2010 r. w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom". Do turnieju przystąpili zwycięzcy eliminacji gminnych. Zmagania toczyły się w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych. Naszą gminę reprezentowała uczennica Patrycja Kołacz z klasy VI b, która zajęła IV miejsce w I grupie wiekowej.
                                                                 /Opiekunka Alina Doroszewska/

Kiermasz palm wielkanocnych


W dniach 25 - 26 marca 2010 r. w naszej szkole odbywał się kiermasz palm wielkanocnych wykonanych przez uczniów klas I - VI. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Kornelii, uczennicy klasy VI a.

Konkurs na  świąteczną kartkę pocztową


W  VIII edycji konkursu na projekt świątecznej kartki pocztowej Wielkanoc 2010 pod patronatem Burmistrza Bychawy wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Natalia Kuśmierz /II c/
Ewa Kowalczyk /II c/
Damian Frant /V b/
 

Dziecięce i Młodzieżowe Spotkania z Piosenką KAMERTON 2010

21 marca 2010 r. w Bychawskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania Dziecięcych i Młodzieżowych Spotkań z Piosenką KAMERTON 2010. Nasza szkoła brała udział w kategorii soliści – szkoły podstawowe, klasy IV-VI. Laureatką konkursu została Aleksandra Płaza, uczennica klasy VI b, wytypowana przez Bychawskie Centrum Kultury i Szkołę Podstawową w Bychawie. Ola zaprezentowała dwie piosenki: „Banalny blues” oraz „To tylko taniec” za których wykonanie otrzymała Nagrodę Specjalną im. Mariana Frączka dla indywidualności konkursu. Komisja Konkursu przyznała także:
I miejsce Annie Holweg (BCK i  Szkoła Podstawowa w Bychawie),
dwa równorzędne  II miejsca Adriannie Nawłatynie (Szkoła Podstawowa w Bychawie) i Katarzynie Gąbce (Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach),
wyróżnienieAnecie Krusińskiej (Szkoła Podstawowa w Bychawie).
Ponadto szkołę naszą dzielnie reprezentowały: Magdalena Mendykowska, Kamila Walewska, Wiktoria Maciejczyk i Anna Rogowska.
                                                                                   
/K. Mendykowski/

Kangur Matematyczny"

W czwartek 18 marca 2010 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs „Kangur Matematyczny".
W naszej szkole wzięło w nim udział ponad 80 uczniów. Wyniki poznamy w maju.

Konkurs piosenki

17 marca 2010 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z siedzibą w Piotrowicach odbyły się Eliminacje 15 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces". Spośród 41 uczestników nasza uczennica - Aleksandra Płaza (klasa VI b) została wyróżniona. Naszą szkołę reprezentowały także: Karolina  Duda (VI b), Magdalena  Mendykowska (V a) i Adrianna Nawłatyna (V a). Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: www.wygrajsukces.com.pl

Szkolny Konkurs Piosenki

9 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej w Bychawie odbył się Szkolny Konkurs Piosenki, który jednocześnie był eliminacją do Międzygminnego Konkursu Piosenki - KAMERTON 2010.
Wyniki :
1.Płaza Aleksandra /VI b/
2.Duda Karolina /VI b/, Holweg Anna /VI b/
3.Nawłatyna Adrianna /V a/
4.Maciejczyk Wiktoria /V c/ i Walewska Kamila /V d/ - duet
5.Grodzińska Karolina /V d/, Krusińska Aneta /V a/
6.Mendykowska Magdalena /V a/, Rogowska Anna /VI b/
7.Kołacz Patrycja /VI b/, Niedźwiedź Agata /VI a/, Syp Anna /VI a/, Szwałek Karolina /VI a/, Szydłowska Karolina /V d/, Tracz Agata /VI a/.
Nominacje do konkursu Kamerton uzyskały uczennice od 1 do 6 miejsca.
                 
                                                        /K. Mendykowski/

Klub Wiewiórka

9 marca 2010 r. Klub Wiewiórka wydał swoją gazetkę w której mali redaktorzy z klasy III d zwrócili uwagę na zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu i prozdrowotną modę.
                                                                                                /M. Gąbka/

Dzień Kobiet w klasie III d

8 marca 2010 r. - w tym dniu klasa III d uroczyście obchodziła Dzień Kobiet. Dziewczynki już na "dzień dobry" zostały obdarowane tulipanami i usłyszały wiele miłych słów pod swoim adresem. Bardzo wesoło wszyscy bawili się też w nowej sali zabaw.
                                                                                            /M. Gąbka/

8 marca - Dzień Kobiet

Wszystkim Paniom
w dniu ich święta życzymy wszystkiego dobrego,
mniej zmartwień i więcej słońca na co dzień

Lekcja biblioteczna

3 marca 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie, dzięki uprzejmości pani Joanny Marek – Stanickiej odbyło się „spotkanie” uczniów klasy II c z Fryderykiem Chopinem.
Dzieci wysłuchały informacji o życiu i twórczości wielkiego kompozytora. Zapoznały się z bardzo ładną i ciekawą książką „Chopin oczami dzieci” autorstwa Doroty Wyżyńskiej - Konopielko, dzięki której dowiedziały się, m.in., że mały Fryderyk był chłopcem podobnym do chłopców w ich wieku, kto był jego pierwszym nauczycielem gry na fortepianie, jakie komponował utwory muzyczne, która z sióstr opiekowała się nim w ostatnich tygodnia jego życia. Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Fryderyku Chopinie zorganizowanym dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej pod hasłem „Fryderyk Chopin – poeta fortepianu”.
                                                                                        /Dorota Drążek/

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny ,,Eko Planeta"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bychawie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym ,,Eko-Planeta" . Szkolnym Organizatorem Konkursu była  pani Anna Woch, nauczyciel przyrody. Podstawową formą konkursu był udział w teście, który odbył się w dniu 3 marca 2010 roku. Test kategorii ,,Maluch" pisali uczniowie kl. III b /wych. pani Małgorzata Rapa/, kl IV b /wych. pani Anna Woch/. Do kategorii "Adept" przystąpili uczniowie kl. V d/ wych. pani Grażyna Ozimek/. Klasy szóste w teście ,,Adept" reprezentowała uczennica kl. VI a Karolina Szwałek, która otrzymała najwyższą ilość punktów na etapie szkolnym. Udział w konkursie dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębiania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i Naszym Regionie.
                                                                                            /Anna Woch/

BEZPIECZNE FERIE 2010

     
PAMIĘTAJMY!
NIE ślizgamy się na zamarzniętym stawie lub rzece!
NIE wbiegamy na lód, który już się pod kimś załamał!
/jeśli znajdziemy się w sytuacji, ze lód zaczyna pękać, połóżmy się na nim
– to rozłoży nasz ciężar na większej powierzchni/
NIE zjeżdżamy na sankach w okolicy ulic i innych niebezpiecznych miejsc!
 
NIE chodźmy po tej części górki, po której zjeżdżają na sankach inne osoby
/podchodźmy pod górkę z boku, aby nie powodować kolizji/!
NIE doczepiamy sanek do samochodu lub innych pojazdów!
NIE rzucamy śnieżkami w pieszych, samochody lub okna!
ZAWSZE zostawiamy wiadomość rodzicom, gdzie idziemy!
 

Zabawa choinkowa

W sobotę 13 lutego 2010 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i rodzice. W każdej klasie rodzice przygotowali poczęstunek, a w sali gimnastycznej  rozbrzmiewała muzyka i odbywały się tańce. Przed południem bawiły się klasy I - III, a wieczorem klasy IV-VI.


 

W piątek 12 lutego 2010 r.
naszą szkołę opanowała

WALENTYNKOWA POCZTA!

 

Klub Wiewiórka

10 lutego 2010 r. w klasie III d zostały przeprowadzone warsztaty w zakresie profilaktyki prozdrowotnej. Dotyczyły one głównie zasad zdrowego odżywiania.

Szewczyk Dratewka”


Wszyscy lubimy oglądać przedstawienia teatralne, ale te, w których sami możemy brać udział - to dopiero coś! W dniu 4 lutego 2010 r. na sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury   uczniowie  klas  I, II, III  mogli  obejrzeć,   w   towarzystwie  kolegów i  koleżanek  z innych pobliskich  szkół i  przedszkoli,  przedstawienie  teatralne pt Szewczyk Dratewka” przygotowane na motywach bajki  pani Janiny Porazińskiej  w wykonaniu aktorów teatru Total Art. Niewątpliwym atutem przedstawienia była jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek, w których dzieci wraz z aktorami śpiewały, naśladowały przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów wciągają w akcję. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie  gry  żywych postaci  pobudziły  wyobraźnię  dzieci. Ładne kostiumy i kolorowa muzyka wprowadziły dzieci w czarodziejski świat bajki.
                                                                                         /Dorota Drążek/


 więcej...

Copyright © by Szkoła Podstawowa w Bychawie