Rok szkolny 2012/2013

  
        Uroczyste zakończenie roku szkolnego

28 czerwca 2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013, podczas którego nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, uczestnicy wielu konkursów i zawodów sportowych. Klasy piąte pożegnały starszych kolegów i koleżanki ciepłymi słowami i krótką częścią artystyczną. Występy wokalne uatrakcyjniły uroczystość.         Podsumowanie osiągnięć roku szkolnego 2012/2013


Prymusi
czytaj więcej>>

Laureaci konkursów   czytaj więcej>>

Stypendyści
czytaj więcej>>

Uczniowie ze 100 % frekwencją
 
czytaj więcej>>

 


Najlepsi sportowcy szkoły  
Jagoda Pałubska i Michał Piwnicki

  

Najbardziej usportowiona klasa szkoły
klasa VI b
Osiągnięcia sportowe minionego roku szkolnego
czytaj więcej>>


       Podręczniki szkolne

 

Podręczniki szkolne obowiązujące
w Szkole Podstawowej w Bychawie
w roku szkolnym 2013/2014

czytaj więcej>>

 

                                                                                                     
                                                                                          Bychawa, 24 maja 2013 r.

       Grosikowe" wakacje

Bezpieczne wakacje z Grosikiem to ostatni w tym roku szkolnym temat realizowany w projekcie edukacji finansowej. Żegnając się z dziećmi na dwa miesiące, przewodnik międzygalaktycznej podróży dał im wiele cennych rad i pomysłów, jak bezpiecznie i przyjemnie spędzić wakacje. Podczas rozmów i zabaw, uczniowie zaciągali pożyczki bez pokrycia, wpadali w długi. Poznali znaczenie określeń: „mieć zaskórniaki, „trzymać pieniądze na czarną godzinę", „trzymać się za kieszeń". Wykraczające poza podstawę programową obliczenia pieniężne nie sprawiały trudności małym podróżnikom. W „łańcuszku dobrych życzeń" składali sobie i Grosikowi wakacyjne życzenia.
                                                                                                                            /Dorota Drążek/

       Klasa II a żegna szkołę

     

        Wycieczka na „Farmę Iluzji”

20 czerwca klasy II „a” i II „b”- odwiedziły niezwykłe miejsce, park iluzji i rozrywki w Mościskach. Farma „naszpikowana” jest atrakcjami, które pochłonęły nas całkowicie. Udało nam się obłaskawić krokodyla, niektórzy dokopali się do szczątków dinozaura. Wszyscy doznali szoku w krzywym domu. A spotkanie z mumią w grobowcu Faraona, nadwyrężyło nasze struny głosowe. Co jeszcze nas spotkało? Zobaczcie sami!!!
                                                                                                   /S. Wrzesińska i B. Warda/

      Kolejny transport nakrętek dla hospicjum

18.06.2013 r. zawieźliśmy do Domu Małego Księcia w Lublinie kolejną partię nakrętek, zbieranych przez Samorząd Uczniowski i Klub Wiewiórka. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za wspieranie tej akcji charytatywnej.                                                                                                                                                                                                          /Samorząd Uczniowski/

        „Barwne pory roku”

Od 3 czerwca 2013 r. na terenie szkoły można było oglądać wystawę prac plastycznych pt. „Barwne pory roku”. Prace te zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczyciela prowadzącego podczas zajęć nauczania indywidualnego. Większość prezentowanych prac wykonała Klaudia Dyjak /VI d/, która 12 czerwca wraz z rodzicami i swoją panią osobiście prezentowała wystawę.
Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie społeczności szkolnej, jak również rodziców i osób odwiedzających szkołę. Cieszymy się, że mogliśmy podziwiać wykonane z wielkim trudem prace Klaudii.
                                                        Nauczyciel prowadzący i organizator wystawy: Teresa Czajka

        Dzień Rodziny w klasie III c

W dniu 18 czerwca 2013 r. uczniowie z klasy IIIc urządzili DZIEŃ RODZINY. Z tej okazji zaprezentowali rodzicom część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki i układ taneczny do piosenki ,,Polonez o mamie”. Nie zabrakło także laurek i podziękowań dla mamy i taty. Były również konkursy dla rodziców i dzieci oraz prezentacja multimedialna obrazująca najciekawsze wydarzenia z trzech lat wspólnej pracy uczniów w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej. To była bardzo miła uroczystość, którą po latach na pewno będziemy wspominać z rozrzewnieniem!
                                                                                      /wychowawczyni: Małgorzata Gąbka/
      

      Dyskoteka szkolna

Dnia 13 czerwca 2013 roku odbyła się ostatnia szkolna dyskoteka. Uczniowie klas szóstych przygotowali i zorganizowali ciekawe konkursy oraz wyłonili króla i królową dyskoteki. Zostali nimi Konrad Rożenek /VI b/ i Karolina Regmunt /IV a/.
Cały Samorząd Uczniowski oraz wszyscy szóstoklasiści serdecznie dziękują swoim kolegom i koleżankom za wspólnie spędzone lata w szkole podstawowej, które na pewno zapamiętamy i będziemy je dobrze wspominać.
                                                                                           /Katarzyna Mendykowska i Agata Rej/

      Szkolny konkurs I like English"

 

W dniu 13 czerwca uczniowie klas piątych oraz szóstych zmagali się z zadaniami przygotowanymi
w ramach szkolnego konkursu języka angielskiego
I like English".
Laureatami konkursu zostali:
   klasy piąte:
I miejsce - Weronika Golik /V d/
II miejsce - Agata Oskroba /V b/
III miejsce - Miłosz Winiarczyk /V c/
   klasy szóste:
I miejsce - Wojciech Chanaj /VI d/
II miejsce - Marcin Wolski /VI b/
III miejsce - Aleksandra Toporowska /VI d/

Zwycięzcom serdecznie G R A T U L U J E M Y !
                                                                                                       /E. Boguta, D. Piskorska/

      Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 8-9.06.2013 r. przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV i VI-I gim. Gośćmi z zagranicy byli uczniowie z Ukrainy. Zawodnicy z naszej szkoły w obydwu kategoriach ukończyli zawody na III miejscu.
                                                                                                                         /Anna Nawrocka/

      Wycieczka na Podkarpacie

     W dniach 6 – 7 czerwca 2013 r. uczniowie klas V b, V c, VI a pod opieką pań: Teresy Tracz, Krystyny Kuny, Justyny Pawlik i Marzeny Kasperek wzięli udział w dwudniowej wycieczce na Podkarpacie.
   Wyjechaliśmy o godzinie 5.30 i zgodnie z planem o 10.00 dotarliśmy do Trzcinicy, gdzie zwiedziliśmy skansen archeologiczny „Karpacka Troja”. Następnie udaliśmy się w kierunku Żarnowca i tam z zainteresowaniem oglądaliśmy dworek, w którym niegdyś mieszkała i tworzyła Maria Konopnicka.
     Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Podkarpackiego w Krośnie z przepiękną kolekcją lamp naftowych oraz ruin zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu. Po wyczerpującym dniu zakwaterowaliśmy się w Domu Turysty PTTK w Sanoku, gdzie zjedliśmy obiadokolację i spędziliśmy „spokojną” noc.
      Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od obejrzenia Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Czekał nas jeszcze marsz drogą krzyżową do Pustelni św. Jana z Dukli, obok której bije źródełko z uzdrawiającą wodą. Wolny czas, przeznaczony na kupowanie pamiątek i pysznych lodów, mieliśmy w Iwoniczu – uzdrowiskowym miasteczku. Po obiedzie w Sanoku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Dotarliśmy do domu szczęśliwie o godzinie 21.00.
   To był naprawdę udany wyjazd. Mamy nadzieję, że w podobnym składzie zwiedzimy jeszcze niejeden ciekawy zakątek kraju.
                                                               /Jagoda Kamińska i Bartosz Kusy – ucz. kl. V b/
*zdjęcia wykonane przez uczniów

       Mały Konkurs Recytatorski

W dniach 5-6 czerwca 2013 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Koncert Laureatów XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego. Szkołę Podstawową w Bychawie reprezentowali uczniowie:  Gabriela Golik /II a/,  Oliwia Asyngier /II a/ i Oskar Mituła /V b/. Gratulujemy.

       „Wiem jak żyć, by zdrowym być”

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego „Wiem jak żyć, by zdrowym być”:
Klasy I-III
I miejsce: Wiktoria Drzewosz /I a/
II miejsce: Hubert Holweg /II a/, Łukasz Moczybroda /II a/
III miejsce: Nadia Niedźwiadek /II d/, Natalia Grabowska /II c/
Klasy IV-VI
I miejsce: Natalia Gajowiak /V c/, Ewelina Sądej /V c/
I miejsce: Marcelina Namięta /VI d/, Aleksandra Toporowska /VI d/
II miejsce: Wiktoria Mazurek /V d/, Aleksandra Luterek /V d/, Julia Niedźwiadek /V d/, Weronika Golik /V d/
III miejsce: Aleksandra Gajowiak /VI d/, Paulina Wojtyła /VI d/
wyróżnienie: Krzysztof Traczewski /VI b/

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, Marzena Kasperek i Grażyna Ozimek

       „Śpiewający Słowik”

W dniach 5-6 czerwca 2013 r. w Rykach odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. Naszą szkołę reprezentował Oskar Mituła /V b/, który został po raz kolejny przez jury wyróżniony. Gratulacje! 
                                                                                                       /Krzysztof Mendykowski/

      Finał Turnieju Dzikich Drużyn

4 czerwca 2013 r. na boisku ORLIK odbył się finał Turnieju Dzikich Drużyn w mini piłce nożnej. Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Podkowa". Rozgrywki toczyły się na przełomie maja i czerwca. W turnieju wzięło udział jedenaście drużyn /7 drużyn chłopców i 3 drużyny dziewcząt z naszej szkoły, jedna drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Woli Gałęzowskiej/.
Zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali złote, srebrne i brązowe medale, a drużyny dziewcząt pamiątkowe puchary. Nagrody ufundował zaprzyjaźniony z Klubem sponsor, któremu serdecznie dziękujemy. Zobacz wyniki>>
                                                                                                         /Andrzej Miszczak/

      Dzień Dziecka klas II a i II c

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 r., był dla uczniów klas: IIa i IIc dniem niezapomnianych wrażeń. Dzieci wraz z wychowawczyniami wzięły udział w Dniu Dziecka zorganizowanym w sali widowiskowej BCK przez "Akademię Poziomkową" Niepubliczne Przedszkole w Bychawie.
Święto Dzieci rozpoczęło się pokazami sztuki cyrkowej, podczas której zademonstrowano m.in. kilka niesamowitych sztuczek, jak znikanie piłeczek, czarodziejską linę i kolorowe chustki, które zmieniały barwę na oczach widzów.
W dalszej części imprezy dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych przeprowadzonych przez przesympatycznego klowna Leszka-Orzeszka. Tańczyły w kółeczkach i pociągach oraz integrowały się w ogromnym kole złożonym ze wszystkich uczestników -przedszkolaków i drugoklasistów. Tańcom nie było końca!
Na zakończenie tego niezwykłego spotkania odbyło się pamiątkowe malowanie twarzy. Uczniowie mieli do wyboru kilkanaście najmodniejszych wzorów!
Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele wspaniale się bawili i bardzo miło spędzili Dzień Dziecka, za co serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu "Akademii Poziomkowej" Niepublicznego Przedszkola w Bychawie!
                                                                          /Dorota Drążek, Sławomira Wrzesińska/

      Dzień Dziecka na sportowo

 

W sobotę 1 czerwca 2013 roku  w Dniu Dziecka odbyły się zawody w pływaniu dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bychawie. Współzawodnictwo przebiegało w miłej atmosferze. Zawodnicy po ukończonej rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale. Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników.
Naszemu sponsorowi serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród.
                                                                                                    /Anna Nawrocka/

      Uczestniczymy w programie ,,Owoce w szkole"

Nasza szkoła od 2 lat uczestniczy w programie „Owoce w szkole”. Program  finansuje Agencja Rynku Rolnego w Lublinie. W ramach programu uczniowie klas I-III dostają owoce, warzywa i soki owocowe lub owocowo-warzywne do bezpośredniego spożycia.  


       „Dzień Zdrowia”

Szkoła Podstawowa w Bychawie od dwóch lat uczestniczy w programie „Owoce w szkole”, w ramach którego dostarczane są świeże owoce i warzywa do bezpośredniego spożycia oraz soki owocowo – warzywne lub warzywne. Program ten ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Wychodząc na przeciw założonym celom 23 maja 2013 r. przy współudziale Agencji Rynku Rolnego w Lublinie zorganizowaliśmy „Dzień Zdrowia”.
Naszym głównym założeniem było to, aby tego dnia poprzez naukę i zabawę uczniowie mogli poznać i przypomnieć sobie zasady zdrowego odżywiania i stylu życia. Dlatego też w organizację „Dnia Zdrowia” włączyliśmy uczniów kl. I – VI, którzy poprzez aktywne uczestnictwo
w uroczystości propagowali zdrowe nawyki w wybrany przez siebie sposób. Pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców zaprezentowali ciekawy i wesoły program na który składały się: przedstawienia teatralne, występy muzyczne, przygotowywanie i degustacja „zdrowych przekąsek” i soków, quiz, prezentacja multimedialna, marsz po zdrowie, zawody sportowe oraz konkurs plastyczny.
Dziękujemy serdecznie wszystkim miłym gościom którzy w tym dniu zechcieli przybyć na naszą uroczystość. Tego dnia gościliśmy:
- pana Piotra Sawickiego – zastępcę Dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Lublinie oraz panią Annę Kowalczyk i Justynę Marcinek – pracowników ARR w Lublinie,
- pana Janusza Urbana – Burmistrza Bychawy,
- panią Barbarę Czaplińską - kierownika Wydziału Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie,
- panią Renatę Bezładę – pracownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie,
- panią Halinę Mazurek – stomatologa szkolnego,
- panią Teresę Staszek – asystentkę stomatologa,
- panią Renatę Płazę – pielęgniarkę szkolną,
- przedstawicieli TV Lublin.
Nasza placówka od wielu lat promuje zdrowy styl życia i podejmuje działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Uczestniczymy w takich programach jak: „Trzymaj formę”, „Szklanka mleka”, „Owoce w szkole”, „Nie pal przy mnie proszę”, „Ratujemy i uczymy ratować”. Na terenie szkoły nie ma sklepiku z niezdrową żywnością i dystrybutorów z napojami. Uczniowie mogą korzystać z tanich i smacznych obiadów, które wydaje stołówka szkolna. Mamy nadzieję, że przygotowana uroczystość pozwoliła przybliżyć wiedzę z zakresu edukacji prozdrowotnej.
Sponsorami uroczystości byli:
- Burmistrz Bychawy,
- Urząd Marszałkowski w Lublinie,
- Agencja Rynku Rolnego w Lublinie,
- Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie,
- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska w Bychawie”,
- Pan Grzegorz Maryniowski – producent naturalnych soków owocowych.
                                                                                                                                               Bożena Szwałek


 

       Trzecioklasiści na turnieju piłki nożnej

23 maja 2013 r. w Bełżycach dziewięciu chłopców z klas III wzięło udział w etapie powiatowym XIII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kategorii dzieci do lat 10.
Turniej zaczęliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy mecz z Konopnicą 2:1, następnie rozgromiliśmy Prawiedniki 7:0. Niestety mecz półfinałowy z Babinem przegraliśmy 2:4. Na szczęście mecz o III miejsce z Konopnicą rozegraliśmy bardzo dobrze i wygraliśmy 5:1. Tym sposobem zajęliśmy III miejsce w turnieju.
Skład drużyny: Aleks Niezabitowski /III a/, Alan Szafran /III a/, Adrian Kufel /III a/, Stanisław Zdybel /III b/, Szymon Staniec /III b/, Jakub Jarzyna /III b/, Konrad Kania /III c/, Kacper Kukuryk /III c/ i Patryk Kmieć /III c/. Chłopców przygotował do zawodów Pan Andrzej Miszczak.
                                                                                              /Bożena Warda/

      Uczestniczymy w programie ,,Szklanka Mleka"

„Szklanka mleka” to ogólnopolski program w którym uczestniczy nasza szkoła od roku szkolnego 2007/2008. W programie tym uczniowie klas I-VI  dostają systematycznie mleko finansowane przez Agencję Rynku Rolnego.

         Grosikowa majówka

Maj to miesiąc wycieczek, spacerów, ruchu na świeżym powietrzu. Można więc przypuszczać, że tematyka międzygalaktycznej podróży będzie słoneczna, zabawna i relaksacyjna - nic podobnego! Nasi podróżnicy w najpiękniejszym miesiącu roku poszerzali i utrwalali wiedzę dotyczącą ochrony środowiska, segregacji odpadów, oszczędzania przyrody, a tym samym oszczędzania środków domowego budżetu. Każdy z nich ma świadomość, że przyroda to nasze wspólne bogactwo, nasz skarb, który należy szanować i o niego dbać.
Podsumowaniem piątej podróży było wykonanie prac grupowych pt. „Moja wiedza i umiejętności wyniesione z Grosikowej majówki". Z dumą i radością obserwujemy podróżników, których zasób słownictwa poszerzył się o wiele trudnych wyrażeń związanych z ekologią i finansami.
                                                                                                                           /Dorota Drążek/

       Szkolny konkurs z informatyki

W maju 2013 roku został organizowany szkolny konkurs z informatyki - Prezentacja multimedialna Euro 2012". Laureaci konkursu:
I miejsce - Luiza Frączek /VI a/
II miejsce - Gabriela Oleszko /VI c/
III miejsce - Katarzyna Mendykowska /VI b/ i Karol Tudrujek /VI a/
                                                                             Organizator konkursu: Zenon Szydłowski

      Występ recytatorów w Piotrowicach

21 maja 2013 r. sześciu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w powiatowych eliminacjach XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego w Piotrowicach. Do turnieju wojewódzkiego w Lublinie zakwalifikowały się 2 uczennice: Gabriela Golik /II a/ i Oliwia Asyngier /II a/. Uczniowie: Eliza Kusy /II c/, Jakub Jarzyna /III b/, Katarzyna Mendykowska /VI b/ otrzymali wyróżnienia.
                                                                                                     /Urszula Pytlak/
  

      Uczniowie klas drugich z pielgrzymką do Wąwolnicy

Niezwykle ważnym i uroczystym dniem dla uczniów klas drugich naszej szkoły był 19 maja 2013 r. – dzień ich Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w środę 22 maja drugoklasiści w towarzystwie swoich rodziców, babć, wychowawczyń, pań katechetek oraz księdza proboszcza Andrzej Kusia udali się autokarami na pielgrzymkę do Wąwolnicy. Przepiękna pogoda, która towarzyszyła dzieciom od pierwszych prób, nie zawiodła także i w ten dzień.
Do Sanktuarium Maryjnego dotarli ok. godz. 9.50. Pierwszym punktem pielgrzymki był oczywiście sklep z pamiątkami. Dzieci tłumnie oblegały sklepik kupując aniołki, obrazki z wizerunkami świętych, różańce, figurki Matki Boskiej Kębelskiej. O godz. 10.20 w Bazylice bardzo ciekawe historie o Wąwolnicy i o niejednym odzyskanym dzięki łasce Matki Bożej Kębelskiej zdrowiu opowiedział ks. infułat Jan Pęzioł. Następnie wszyscy przeszli do kaplicy Matki Bożej, gdzie - przed cudowną figurką Matki Bożej Kębelskiej - o godz. 11.00 ksiądz proboszcz Andrzej Kuś odprawił Mszę św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Odświętnie ubrane dzieci z całego serca modliły się, dziękując za dar Pierwszej Komunii i prosząc o potrzebne łaski na całe swoje życie.
Po mszy św. mali pielgrzymi wraz z opiekunami zwiedzili m.in. muzeum znajdujące się w podziemiach kaplicy NMP.
Niewątpliwie cały ten pielgrzymkowy czas na długo zostanie w pamięci dzieci i ich opiekunów.
                                                                                                                                   /Dorota Drążek/

      XXXII Mały Konkurs Recytatorski

W dniu 7 maja w Bychawskim Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów. Tytuł laureata i kwalifikację do kolejnego etapu otrzymali:
Oliwia Asyngier /II a/, Gabriela Golik /II a/, Eliza Kusy /II c/, Miłosz Widerlik /III a/, Jakub Jarzyna /III b/ i Katarzyna Mendykowska /VI b/.
Wyróżnienie otrzymała Karolina Regmunt /IV a/.
                                                                                              /Urszula Pytlak/

      Konkurs czytelniczy dla uczniów kl. II rozstrzygnięty

W marcu i w kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Nie czyń drugiemu tego, co tobie niemiłe”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Celem konkursu, oprócz motywowania uczniów do czytania, była realizacja wybranych zadań Szkolnego Programu Profilaktyki takich jak : wdrażanie do kontrolowania swoich zachowań w celu unikania przemocy psychicznej i fizycznej, wpajanie uczniom zasad i norm postępowania wyrażających się w grzeczności i szacunku wobec dorosłych . Wybrane do konkursu teksty literackie poruszały również zagadnienia przyjaźni i koleżeństwa . W konkursie wzięło udział 80 drugoklasistów. Najlepsze wyniki uzyskali:
kl. II a : Gabriela Golik, Natalia Przybylska, Michał Pawelec, Karina Kowalczyk
kl. II b : Igor Biedroń, Paulina Sulowska, Agnieszka Zdybel
kl. II c : Natalia Czerwonka, Gabriela Dziurda, Natalia Grabowska
kl. II d : Piotr Tylus, Martyna Ozimek, Sandra Piskorek
Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
                                                                                              bibliotekarka Urszula Pytlak

           Świętujemy rocznicę

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowała klasa IV b pod kierunkiem pana Jarosława Wilczyńskiego. O oprawę muzyczną zadbał pan Krzysztof Mendykowski.

       Tajemnicza planeta Zabawka

W miesiącu kwietniu uczniowie klas drugich podróżując po galaktyce Finanse i Oszczędzanie /projekt edukacji finansowej „Od grosika do złotówki”/ - odwiedzili wyjątkową planetę Zabawka. Spędzili na niej wiele miłych chwil. W swoich „Dziennikach podróży” rysowali wymarzoną zabawkę. Dowiedzieli się jak racjonalnie wydawać zarobione pieniądze i w jaki sposób robić zakupy nie ulegając wpływie reklamy. Poznali pojęcia: oferta, marka, data ważności, produkt, konsument, reklama. Zdobytą wiedzę wykorzystali bawiąc się w sklep z zabawkami. Kupowali i sprzedawali zabawki przyniesione z domu. Podczas zabawy dokonując symulacji zakupów rozmawiali o różnych cenach tych samych towarów. Dla uczniów była to ciekawa i pełna wrażeń wyprawa na niesamowitą planetę.
                                                                                    /Dorota Drążek/

      Z bagiennym Bractwem do Leśnego Skarbca

Szalona jazda wojskową ciężarówką (VOLVO C306) po największych leśnych ostępach, „Sztukmistrzowski Majstersztyk" - zabawy rekreacyjne w Ostoi Konika Biłgorajskiego w Szklarni, zapierająca dech w piersiach przejażdżka pendzokami, fascynująca lekcja przybliżająca życie dzikiej natury w Ośrodku Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie w Janowie Lubelskim, własnoręczne kręcenie dzbanów na kole garncarskim w Łążku Garncarskim – tak wyglądała wycieczka - zorganizowana przez Bagienne Bractwo Obserwatorów Przyrody - dla uczniów klas IIc i IId, która odbyła się 26 kwietnia 2013 r. w ciekawe miejsca Lasów Janowa Lubelskiego.
                                                            /Dorota Drążek/

       Mistrz ortografii klas II

Dnia 25 marca odbył się II etap szkolnego konkursu ortograficznego dla uczniów klas II o tytuł „Mistrza ortografii”.

I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” otrzymała Natalia Przybylska /II a/

II miejsce - Karolina Rozdzialik /II a/
III miejsce - Gabriela Golik /II a/ i Mateusz Wąsik /II b/
Wyróżnienia:
Agnieszka Zdybel  /II b/, Eliza Kusy  /II c/, Patrycja Szacoń  /II  i Kinga Kot  /II d/

Gratulujemy!
Organizator konkursu: Teresa Czajka

       23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki
i Praw Autorskich  
to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej
 prawem autorskim.

Do czytania - start!

 

      22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2013 roku odbywać się będą podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady - proste zasady" /źródło/

      Sport szkolny - mini piłka nożna

19 kwietnia 2013 r. w Bychawie na murawie „Orlika", rozegrane zostały Gminne Igrzyska w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, ulegając rywalkom ze Szkoły Podstawowej w Woli Gałęzowskiej, chłopcy wygrali.
22 kwietnia, podczas eliminacji powiatowych chłopcy powtórzyli sukces z zawodów gminnych, zajmując I miejsce. Gratulacje!

      KAMERTON 2013

19 kwietnia 2013 r. w Bychawskim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe Dziecięcych i Młodzieżowych Spotkań z Piosenką KAMERTON 2013.
III miejsce w kategorii klas IV-VI zajął Oskar Mituła (5 b) !!!. Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Antonina Mączka (4 b), Karolina Regmunt (4 a), Piotr Baran (6 d), Katarzyna Mendykowska (6 b) i Agata Rej (6a) .
                                                                                              /Krzysztof Mendykowski/
  

      Szkolny konkurs ortograficzny dla klas IV-VI

WYNIKI

Laureaci konkursu w kategorii klas czwartych:
 I miejsce – Tomasz Stanicki /IV a/
II miejsce – Klaudia Dulniak /IV a/
     III miejsce – Aleksandra Kośka /IV a/

Laureaci konkursu w kategorii klas piątych:
I miejsce – Diana Stacharska /V a/
                                                         II miejsce – Agata Oskroba /V b/
                                                                III miejsce – Aleksandra Luterek /V d/

Laureaci konkursu w kategorii klas szóstych:
I miejsce – Filip Dudek /VI b/
                                              II miejsce – Edyta Tomaszczyk /VI d/ i Karolina Kmieć /VI d/
     III miejsce – Luiza Frączek /VI a/

Komisja w składzie: Teresa Tracz, Joanna Wójtowicz, Jarosław Wilczyński
serdecznie gratuluje zwycięzcom.

 


więcej...

Copyright © by Szkoła Podstawowa w Bychawie