Rok szkolny 2011/2012

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

29 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 podczas którego nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie, uczestnicy wielu konkursów i zawodów sportowych. Klasy piąte pożegnały starszych kolegów i koleżanki ciepłymi słowami, a szóstoklasiści wyrazili swoje uczucia podczas krótkiej części artystycznej. Zespól taneczny i występy wokalne uatrakcyjniły uroczystość.

Podsumowanie osiągnięć roku szkolnego 2011/2012

Bardzo dobry wynik naszej szkoły
na sprawdzianie szóstoklasistów

czytaj więcej>>

Prymusi czytaj więcej>>

Laureaci konkursów   czytaj więcej>>

Stypendyści czytaj więcej>>

Uczniowie ze 100 % frekwencją
 
czytaj więcej>>


Najlepsi sportowcy szkoły  
Julia Michalewska i Michał PiwnickiNajbardziej usportowiona klasa szkoły
klasa V b
Osiągnięcia sportowe minionego roku szkolnego
czytaj więcej>>

Podręczniki szkolne obowiązujące w roku szkolnym 2012/2013


 

czytaj więcej>>
 


Projekt zakończony

W Szkole Podstawowej w Bychawie zakończyły się zajęcia realizowane w ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III”. W czasie trwania projektu prowadzone były zajęcia w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych, matematycznych, języka angielskiego, zajęcia dla uczniów z wadami postawy, zajęcia komputerowe oraz zajęcia dla uczniów z trudnościami w nauce czytania.
W wyniku systematycznej pracy uczniowie podnieśli swoje kompetencje, uzupełnili braki oraz podnieśli swój poziom sprawności ruchowej. Zindywidualizowane metody i formy pracy pozwoliły na odkrycie predyspozycji i talentów uczniów. Mamy nadzieję że nabyte umiejętności pomogą uczniom w przyszłości osiągać sukcesy szkolne.

                                                                                                   /Bożena Szwałek
/ 

Dziękujemy!

28 czerwca 2012 r. obchodziliśmy Dzień Woźnej. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce pań woźnych i pań kucharek kwiaty wraz z podziękowaniem za ich codzienną, ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy za Wasz trud, oddanie i pomoc.
                                                                              /Samorząd Uczniowski/

Ratujemy i uczymy ratować

W minionym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Programem zostali objęci uczniowie z klas I – III. Podczas zajęć dzieci krok po kroku uczyły się jakie są podstawowe czynności ratujące życie. Zajęcia przeprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Zofia Fijołek i pani Małgorzata Korba, które wcześniej uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację WOŚP.
                                                                                                      /Małgorzata Korba/

O królewnie Śnieżce inaczej

W dniu 26 czerwca 2012 r. w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy V b - "O królewnie Śnieżce inaczej", które nawiązywało do akcji Samorządu Uczniowskiego "Powiedz stop dopalaczom!".

Wakacyjne pojazdy uczniów klas IV

Jesteśmy świata ciekawi

Michał i Krystian w gospodarstwie agroturystycznym.

Podsumowanie konkursów

W roku szkolnym 2011/2012 w szkole nauczycielki religii przeprowadziły następujące konkursy religijne: ,,Różaniec z darów natury”, ,,Jan Paweł II w Polsce” - rysunkowy dla klas I-III, ,,Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski" - test wiedzy dla klas IV-VI, ,,Bombka Bożonarodzeniowa”, ,,Szopka Bożonarodzeniowa” - dla klas III, ,, Palma Wielkanocna”, ,,Pisanka , ,, Biblijny-Ewangelia wg św. Mateusza” - klasy V i VI. Konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Prace na konkursy mogliśmy oglądać na tablicach i w gablotach szkolnych, na choince szkolnej oraz podczas ,,Kiermaszu Wielkanocnego” organizowanego w szkole jak i w BCK. W ostatnim tygodniu nauki na lekcjach religii zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy zajęli I, II, III miejsce w konkursach wiedzy oraz których prace zostały wyróżnione. Nagrody sponsorował ksiądz proboszcz Andrzej Kuś, redakcja ,,Dziennika Wschodniego” - pobrane z biblioteki szkolnej oraz rodzice uczniów klas IV i V. Nagrodzonym uczniom gratulujemy.
                                                                                          /Monika Ziętek i Lidia Sosnówka/

Powiedz STOP – dopalaczom

Uczniowie klas IV, V i VI w miesiącu czerwcu brali udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. ”Powiedz STOP – dopalaczom”. Spośród wielu plakatów komisja konkursowa (Grażyna Ozimek, Dorota Piskorska, Renata Płaza i Samorząd Szkolny) wyłoniła zwycięzców. Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymają na zakończenie roku szkolnego. Zobacz wyniki>>

Nagrodzenie laureatów

22 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom  konkursów z języka angielskiego „I like English” oraz „Fox”. Gratulujemy uzyskanych sukcesów i mamy nadzieję, że otrzymane nagrody przyczynią się do rozwijania waszych zainteresowań.
                                                                                                                      Organizatorzy

Wyniki szkolnego konkursu czytelniczego

Dnia  22 czerwca 2012 r.  zostały  ogłoszone wyniki szkolnego konkursu czytelniczego, organizowanego przez bibliotekę szkolną,  propagującego czytelnictwo czasopism  wśród uczniów klas II i III. W konkursie wzięło udział 24 uczniów.
Najlepsze  wyniki uzyskali i uroczyście zostali nagrodzeni: Zuzanna Bis /II a/, Karolina Regmunt /III a/ , Aleksandra Kośka /III a/, Klaudia Dulniak /III a/, Zuzanna Dyś /II a/, Adrian Kufel /II a/, Jakub Jarzyna /II b/, Stanisław Zdybel /II b/, Oliwia Leszczyńska /II c/, Patryk Kmieć /II c/, Kacper Leszczyński /III a/, Antonina Mączka /III b/, Marcel Torba /II a/, Michał Pasztaleniec /II a/, Karolina Frączek /III a/, Mikołaj Kowalski /II b/, Zuzanna Łopucka /II a/ i Sylwia Wójcik /II b/.
                                                                                                     /Anna Frączek/

Szkolny konkurs „I LIKE ENGLISH” dla uczniów klas V i VI

WYNIKI:
klasy piąte
I miejsce Marcin Wolski /V b/
II miejsce Ernest Multan /V b/
III miejsce Filip Dudek /V b/
wyróżnienie Luiza Frączek /V a/
klasy szóste
I miejsce Natalia Pijas /VI a/
II miejsce Przemysław Korba /VI d/
III miejsce Julita Kusy /VI d/ i Jakub Pruś /VI b/

Smacznie i na wesoło w klasie  I a

Kończymy pierwszą klasę i z tej okazji  przygotowaliśmy spotkanie dla naszych mam. Chcieliśmy pokazać jak zmieniliśmy się przez te 10 miesięcy, a przede wszystkim podziękować mamom za pomoc w pierwszych szkolnych krokach i sprawić  Im chwile radości. Było wiele atrakcji, a wśród nich "gwóźdź" programu -"Gazetowy pokaz mody". A na deser? Owocowy deser!
                                                                                      /Sławomira Wrzesińska/        

Klasy drugie na wycieczce

19 czerwca klasy drugie spędziły na wycieczce. Było kino i zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej.

Finał Turnieju Dzikich Drużyn

W  poniedziałek 18 czerwca 2012 r. na boisku ORLIK odbył się finał Turnieju Dzikich Drużyn w mini piłce nożnej. Turniej zorganizował Uczniowski Klub Sportowy "Podkowa". Rozgrywki toczyły się na przełomie maja i czerwca. W turnieju wzięło udział dziesięć drużyn. Zwyciężyła drużyna  "FC Boby", drugie miejsce zajęła drużyna ""Noob Team", trzecie ze Szkoły Podstawowej w Woli Gałęzowskiej. Zawodnicy wymienionych drużyn otrzymali złote, srebrne i brązowe medale. Statuetkę i tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Daniel Wereński uczeń IV klasy z Woli Gałęzowskiej. Nagrody pochodzą od zaprzyjaźnionego z Klubem sponsora, miłośnika sportu młodzieżowego, któremu serdecznie dziękujemy. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulacje dla zwycięzców i zapraszamy za rok.
                                                                                                            /K Kostrzewska/

„Mistrz Ortografii" klas III

Uczniowie klas trzecich przystąpili do szkolnego konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii". Wzięło w nim udział 13 uczniów z klasy III a i III b. Konkurs składał się z dyktanda oraz ćwiczeń ortograficznych związanych z uzupełnianiem brakujących liter w wyrazach i zdaniach, a także wstawianiem brakujących znaków interpunkcyjnych w krótkich tekstach. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i książki, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy udziału i drobne upominki.
Tytuł Mistrza Ortografii zdobyli: Aleksandra Kośka /III a/ i Maciej Kowalski /III b/
II miejsce: Klaudia Dulniak /III a/
III miejsce: Marcel Haratym /III b/
                                                                                                /Zofia Fijołek/

„Trzymamy formę

W dniu 16 czerwca 2012 r. odbyły się zawody w pływaniu na dystansach: 25 i 50  metrów.  W zawodach wzięło udział 36 uczniów  - 16 dziewcząt i 20 chłopców. Wszyscy zmierzyli się w kategoriach indywidualnych oraz  9 dziewcząt i 9 chłopców ścigała się na dystansie 9x25 m - sztafeta. Sztafeta dziewcząt uzyskała wynik 4:24:78, a chłopców 4:04:99. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.
                                                                                                    /Anna Nawrocka/

Oskar wyróżniony

15 czerwca 2012 r. w Rykach odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. Naszą szkołę reprezentował Oskar Mituła /IV b/, który został przez jury wyróżniony. Gratulacje!
                                                                                      /
Krzysztof Mendykowski/

Autograf Noblisty w rękach uczniów klasy IV a

Była klasa III a, obecnie IV a otrzymała przesyłkę od redakcji czasopisma „Poezja dzisiaj” z siedzibą w Warszawie. Jest to odpowiedź na list wysłany przez klasę III a z okazji Światowego Dnia Poezji. Czekaliśmy na odpowiedź ponad rok, ale warto było! Okazało się, że nasze życzenia zostały odczytane międzynarodowej grupie poetów w czasie ich corocznego święta. Redaktor naczelny czasopisma Pan Aleksander Nawrocki postanowił zrobić nam niespodziankę i zebrał autografy twórców, zamieszczając je w przesłanych dla nas na pamiątkę egzemplarzach czasopisma. Wśród autografów prawdziwa PEREŁKA - AUTOGRAF UBIEGŁOROCZNEGO LAUREATA LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA SZWEDZKIEGO POETY - TOMASA TRANSTROMERA. Otrzymaliśmy też tomik jego poezji „Niebieski dom”.
                                                                                        /Sławomira Wrzesińska/

Laureaci konkursu czytelniczego

W dniu 15 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu czytelniczego dla uczniów klas IV, dotyczącego zdrowej żywności  i  zdrowego  stylu  życia  pod  hasłem "Czy wiesz co jesz?". W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Julia Sądej /IVa /, Jagoda Kamińska /IV b/, Aleksandra  Luterek  /IV d/,   Diana  Stacharska /IV a/,   Natalia  Gajowiak  /IV c/ i Alicja Krzyżak /IV c/, które otrzymały nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.
                                                                                          /Anna Frączek/

      Uczeń klasy IV b Oskar Mituła powtórzył sukces z ubiegłego roku!

 

Podczas XXXI edycji Małego Konkursu Recytatorskiego
na Koncercie Laureatów w Lublinie dnia 6 czerwca 2012 r. Oskar znalazł się w elitarnej grupie nagrodzonych. Potwierdził  tym  samym  swoje   uzdolnienia i godnie zaprezentował Szkołę Podstawową w Bychawie. Gratuluje!   
                                   /Teresa Tracz/

                                                                                     

 

 

Konkurs z informatyki

Laureaci szkolnego konkursu informatycznego - Prezentacja multimedialna
na temat  "Eliminacje Euro 2012":
I miejsce - Barbara Lech /VI b/
II miejsce - Wiktoria Mazurek /IV d/
III miejsce - Julia Niedźwiadek /IV d/

Szkolny konkurs „I LIKE ENGLISH” dla uczniów klas czwartych

WYNIKI:
I miejsce  Weronika Golik /IV d/
II miejsce  Agata Oskroba /IV b/
III miejsce  Aleksandra Luterek /IV d/

Nagroda dla Magdy

Jak już informowaliśmy w marcu, uczennica klasy IV a Magdalena Kalicka, działająca w Kole Plastycznym, została laureatką Ogólnopolskiego konkursu literacko - plastycznego "Dzieci piszą listy do chorych" Fundacji Polskiej Raoula Follereau. Magda otrzymała dyplom i zestaw upominków, a wśród nich między innymi aparat fotograficzny. Gratulacje raz jeszcze!
                                                                                       /Sławomira Wrzesińska/

       Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali: Marcin Wolski /V b/, Luiza Frączek /V a/, Filip Dudek /V b/, Mikołaj Kniaź /VI a/, Natalia Pijas /VI a/, Katarzyna Straszewska /V b/, Adrianna Ziętek /VI d/, Agata Rej /V a/, Jagoda Pałubska /V b/, Patryk Daśko /V b/, Mateusz Gajur /VI c/.
                                        
                              Szkolny organizator konkursu: Ewa Milanowska

    Ogólnopolski konkurs z wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony 

Najlepiej test napisała Adrianna Ziętek /VI d/ - wyróżnienie – 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej w ogólnopolskim rankingu. Gratulacje!
                                         Szkolny organizator konkursu: Ewa Milanowska

        Głosujmy na kolorowe boisko" dla Szkoły Podstawowej w Bychawce

Głosować już potrafimy, udowodniliśmy to podczas konkursu "Szkółki piłkarskie Nivea". Zasada jest taka sama, zakładamy konto i głosujemy codziennie TUTAJ. Tym razem chodzi o wspaniałe boisko dla naszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Bychawce. Głosujemy do 18 czerwca!

Dzień Dziecka w klasie II c

Dzień 1 czerwca nie rozpieszczał dzieci słońcem, ale mimo to upłynął wesoło i zupełnie inaczej niż na co dzień. Uczniowie klasy II c bawili się biorąc udział w konkursach, zabawach i rozgrywkach sportowych. Nie zabrakło też drobnych upominków, lodów i niespodzianek związanych z EURO 2012.
                                                                                                /Małgorzata Gąbka/

Pierwszaki na Szlaku ginących zawodów"

Dla wielu uczniów słowa takie jak: barć, bartnik, garncarz, kowadło czy miech nic nie znaczą. Może kiedyś „obiły się o uszy”, ale z czym powiązać ich znaczenie – to wielka zagadka. Aby zgłębić tę wiedzę 1 czerwca 2012 r. uczniowie klas I c i I d pod opieką pań: D. Drążek, E. Małeckiej, L. Sosnówki wzięli udział w wycieczce pod hasłem "Szlakiem ginących zawodów". Zwiedzili skansen pszczelarski w Pszczelej Woli. Poznali życie pszczelej rodziny i odkryli najgłębsze tajniki ula. Gościli nawet we wnętrzu domku pszczółki Mai!  Ponad to zobaczyli różne rodzaje domów pszczół, np. barcie, ule stojące, leżące, kadłubowe, spiralne, skrzynkowe, a także stare ule pniowe – kłody. Bardzo miła pani przewodnik oprowadziła wycieczkowiczów po gospodarstwie znajdującym się na terenie szkoły. Na zakończenie wizyty w prezencie dostali słoik miodu.
Po zapoznaniu z pracą pszczelarza ruszyli do Bęczyna w odwiedziny do garncarza.
„W Bęczynie mieszkają panowie Zygfryd i jego syn Cezary Gajewscy. Zygfryd Gajewski jest garncarzem bardzo zasłużonym dla polskiej kultury ludowej. Dla panów Gajewskich jest to zawód rodzinny, przechodzący z pokolenia na pokolenie od ponad 200 lat, sięgając roku 1753.”
Garncarz pan Cezary Gajewski pokazał pierwszakom technikę wyrobu naczyń glinianych, obejrzeli bogaty zbiór wytworów garncarskich gromadzonych w prywatnym muzeum izbie garncarskiej, mieli okazję przekonać się, iż praca ta wcale nie jest taka łatwa! Po tej ciężkiej "pracy" na terenie gospodarstwa panów Gajewskich odbyło się ognisko i pieczenie przepysznych kiełbasek! Było smacznie, wesoło i przyjemnie - pomimo niewielkiego deszczu, który nieśmiało zaczął padać.
Ostatnim etapem wycieczki był Wojciechów. Tam na początek obejrzeli przepiękne eksponaty w muzeum kowalstwa w „Wieży Ariańskiej” a potem – wizyta w tradycyjnej kuźni, gdzie oczekiwał na uczniów dziarski kowal, Roman Czerniec Mistrz Sztuki Kowalskiej. Od pana Romana dowiedzieli się, że Wojciechów jest stolicą kowalstwa polskiego. Kowal ciekawie opowiadał o swojej pracy, pokazywał narzędzia i urządzenia niezbędne do obróbki żelaza. Uczniowie mogli obejrzeć artystyczne rękodzieła w jego wykonaniu: kwietniki, stoły, krzesła, świeczniki, rzeźby, miecze, ozdobne kraty i fragmenty ogrodzeń. Największe zainteresowanie wzbudził jednak pokaz kowalskich umiejętności. Po pouczającej wędrówce zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do Bychawy, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.
                                                              /Dorota Drążek, Elżbieta Małecka/

Kangur Matematyczny - wyniki

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny" 2012 wzięło udział 114 uczniów z naszej szkoły. Konkurs odbył się 15 marca. Wyniki ogłoszono w ostatniej dekadzie maja zaś, nagrody w pierwszej dekadzie czerwca.  Siedmiu uczniów z naszej szkoły zostało wyróżnionych. Są to: Mikołaj Kowalski /II b/, Karolina Frączek /III a/, Kacper Leszczyński /III a/, Piotr Dworak /IV a/, Oskar Mituła /IV b/, Weronika Golik /IV d/ i Marcin Wolski /V b/. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Gratulujemy.
                                                                                          /Zofia Fijołek/

Wycieczka do Krakowa klas czwartych

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2012 r. uczniowie klas czwartych zwiedzili między innymi Wadowice, Kopalnię Soli w Wieliczce i Kraków.

Wycieczka do Krakowa

W dniach 31 maja - 1 czerwca 2012 r. uczniowie klas piątych byli na wycieczce podczas której mieli okazję zwiedzić między innymi Kopalnię Soli w Wieliczce oraz przepiękne zabytki Krakowa.

1 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci,
 tych małych i tych dużych!!!

     Bardzo dobry wynik naszej szkoły na sprawdzianie szóstoklasistów

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali w tym roku bardzo dobry wynik na sprawdzianie w klasie szóstej, który odbył się 3 kwietnia 2012 r.
Sprawdzian pisało 80 uczniów podzielonych na cztery oddziały. Wszyscy pisali arkusz standardowy A1. 30% uczniów miało warunki egzaminacyjne dostosowane do stwierdzonych dysfunkcji.
Wynik średni szkoły – 23,9 p – jest wyższy niż średnia gminy (23,8 p), powiatu (23,2 p), województwa (22,8 p) i kraju (22,75 p). Szkoła zajmuje 6 pozycję w 9-punktowej skali dla szkół. Jest to wynik wyżej średni. Znajdujemy się w górnej granicy przedziału punktowego (22,9 – 24,2).
Najlepszy wynik – 40 p – uzyskała laureatka konkursu historycznego.  Troje uczniów uzyskało bardzo dobre wyniki – 37, 36 i 35 punktów.
Najpopularniejszym wynikiem było 30 punktów, zdobyło ten wynik 7 uczniów. 11 uczniów miało wyniki wyższe niż 30 punktów. Wynik środkowy (mediana) to 24 punkty.
Najlepiej napisali sprawdzian uczniowie klasy VI D, średnia – 27,9 p – jest to wynik bardzo wysoki. Każdy uczeń tej klasy uzyskał co najmniej 20 p. Klasa VI B uzyskała średnio 25,5 – wynik wysoki. Klasa VI C z wynikiem 22,0 mieści się w grupie wyników średnich. Najsłabiej napisała klasa VI A – 20,9 p – wynik niżej średniej.
Podczas sprawdzianu badane są umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. W obszarach czytanie, pisanie i rozumowanie wyniki szkoły są nieco wyższe niż średnia gminy, powiatu, województwa i kraju, w pozostałych obszarach są porównywalne.
W porównaniu z wynikami krajowymi uczniowie naszej szkoły najlepiej wypadli w obszarze pisanie (średnia krajowa – 5,88 p, średnia szkoły – 6,7 p). Średnie wszystkich klas w tym obszarze były wyższe niż średnia krajowa.
Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników!
                                                                                                                                                 /Krystyna Kuna/

Pierwszaki na wsi

31 maja 2012 r. uczniowie klasy I b razem z wychowawczynią p. Bożeną Wardą zwiedzili gospodarstwo rolne w Woli Dużej.

W krainie pstrąga i lipienia

Niedaleko Bychawy, nad rzeką Bystrzycą, rozciąga się malownicza kraina pełna pięknych okazów, ciekawych meandrów i dzikich zakoli. Pragnąc poznać walory turystyczne tej miejscowości uczniowie klasy II a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kiełczewic. Po przyjechaniu do gospodarstwa agroturystycznego „U Gieni” wraz z uczniami klas III Szkoły Podstawowej w Rechcie udali się na pieszą wyprawę, w czasie której przy pomocy mapy i umownych znaków dotarli do miejsca, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. Po zwiedzeniu zabytkowego kościoła w Kiełczewicach uczniowie wrócili do p. Gieni, gdzie czekało na nich rozpalone ognisko i każdy mógł upiec kiełbaskę. Wielką niespodzianką było pojawienie clowna, który zaproponował wszystkim wesołe zabawy i konkursy. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale!
                                                                                     /Bożena Szwałek/

Dzień Rodziny w klasie I d

Dnia 30 maja 2012 r. uczniowie I d zaprosili swoich rodziców na uroczystą akademię z okazji Dnia Rodziny. W czasie występu dzieci słowem i piosenką podziękowały Mamie i Tacie za miłość i wyraziły swoją wdzięczność za trud wychowania. Rodzice z łezką w oku patrzyli na występy swoich pociech. Po gromkich brawach dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia. Następnie był czas na wspólne zabawy. Mali i duzi zawodnicy dzielnie rywalizowali między sobą. Sportowym zmaganiom towarzyszył śmiech i głośny doping. Kolejną miłą niespodzianką był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że było to wesołe i udane spotkanie.
                                                                                   /Elżbieta Małecka/

Dzień Mamy w klasie I c

„Dzień Matki” jest dniem szczególnym, w którym uczniowie poświęcają wyjątkowe miejsce w swoich sercach wszystkim kochanym Mamom.
29 maja, dzieci z klasy I c, zaprosiły swoje Mamy na uroczyste spotkanie - „Dzień Mamy w naszej klasie”. W podniosłej atmosferze, tego majowego święta, uczniowie przygotowali liczne niespodzianki.
W specjalnie na tę okazję udekorowanej sali, uczniowie powitali swoje Mamy piosenką pt. "Witajcie Mamy". Temu radosnemu spotkaniu towarzyszyła recytacja wierszy przygotowanych specjalnie na ”Dzień Matki”, liczne popisy aktorskie oraz żywiołowo wykonane piosenki. Wszystkie dzieci wręczyły swoim kochanym Mamom własnoręcznie wykonane upominki oraz kolorowe, świąteczne laurki. Całej uroczystości towarzyszył poczęstunek przygotowany przez uczniów. Wzruszone Mamy bardzo dziękowały za tak piękne przyjęcie.
                                                                                        /Dorota Drążek/

Egzamin pierwszoklasistów

29 maja 2012 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły pisali Sprawdzian Umiejętności po klasie pierwszej. Zadania zawarte w sprawdzianie wymagały od dzieci dużego skupienia, logicznego myślenia, umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem oraz wyobraźni przestrzennej. Dzieciaki poradziły sobie z testem. Brawo!!! Na zdjęciach uczniowie klasy I c w trakcie pisania pierwszego w życiu egzaminu.
                                                                                        /Dorota Drążek/

Sport szkolny - mini piłka nożna

W  poniedziałek  28 maja  2012 r. odbyła się druga tura rozgrywek Turnieju  Dzikich  Drużyn w mini piłce nożnej. Walka była zacięta, bo dwa przegrane mecze to koniec z szansą na miejsce na podium. Kolejna tura rozgrywek za dwa tygodnie, w poniedziałek 11 czerwca.

Rodzice ze Szkoły Podstawowej w Bychawie
znów pokazali, na co ich stać

   Bychawski festyn ,,W Krainie Pierogów” co roku, w maju, przyciąga tłumy gości do naszego miasteczka. Oprócz występów miejscowych artystów oraz koncertów gwiazd główną atrakcją są oczywiście smaczne pierogi przygotowywane przez pracowników różnych instytucji i stowarzyszeń. Podobny scenariusz miał miejsce 27 maja 2012 r. podczas tegorocznej imprezy.
     Rodzice ze Szkole Podstawowej w Bychawie wzorem lat ubiegłych czynnie włączyli się w przygotowanie pierogowej uczty i postanowili pobić ubiegłoroczny rekord w lepieniu regionalnych specjałów. Wspomagani przez pracownice kuchni, nauczycieli chętnych uczniów i sponsorów przygotowali około 9 tysięcy pierożków z różnym nadzieniem, które „rozeszły się”
w mgnieniu oka. Ponad 5 tysięcy złotych zasiliło konto Rady Rodziców, której członkowie postanowili wydać zarobione pieniądze na zakup sprzętu multimedialnego i innych pomocy dydaktycznych dla szkoły.
     Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie oraz Zarząd Rady Rodziców serdecznie dziękują za zaangażowanie i duży wkład pracy następującym osobom:
Rodzice:
Woźniak Anna, Kniaź Wioletta, Dworak Anna, Mituła Ilona, Kośka Krystyna, Pruś Iwona, Lipińscy Izabela i Albert, Wójcicki Zbigniew, Kmieć Katarzyna, Fijołek Danuta, Kasperek Katarzyna, Sawicka Jolanta, Szacoń Anna, Przybylska Barbara, Rakuś Jolanta, Regmunt Agnieszka, Frączek Barbara, Olesińska Barbara, Toruń Ewa, Golik Eliza, Kusa Renata, Semen Izabela, Straszewska Jolanta, Kot Barbara, Kostrzewa Joanna, Mazurek Halina, Michalewska Izabela, Woźniak Karolina, Rożenek Piotr, Wolska Irena, Tudrujek Anna, Kmieć Małgorzata, Choińska Katarzyna, Lenart Aneta, Rybaczek Monika , Kucharska Monika, Chemperek Agnieszka, Dyguła Żaneta, Wójcik Ewelina, Asyngier Ewelina, Biedroń Edyta, Szewczyk Jolanta, Małocha Kula Edyta, Winiarczyk Marta, Krzysiak Jolanta, Michalczak Małgorzata, Milanowska Mariola, Kusa Katarzyna, Oskroba Agnieszka, Kulig Iwona, Misztal Karolina, Szafran Edyta, Misztal Katarzyna, Rudzińska Marzena, Jakubowska Anna , Pawelec Jadwiga, Rybaczek Iwona, Kula Anna, Grabczyńska Joanna, Katarzyna Piórkowska.
Pracownicy szkoły:
Doroszewska Alina, Frączek Anna, Pytlak Urszula, Wojewódzka Krystyna, Sprawka Halina, Frączek Barbara, Sulowska Iwona, Mazurek Bożena, Szymczak Henryk (palacz).
Uczniowie:
Tudrujek Karol, Woźniak Łukasz, Wolski Marcin, Woźniak Damian Paweł, Dworak Piotr i Paweł, Pruś Jacek, Kośka Aleksandra, Rybaczek Karolina, Rolek Alicja, Rakuś Wiktoria.
SPONSORZY:
Dawidczyk Robert, Janina Skrzypek, Dworak Anna, Jarosław Jakubowski, Łapińska Agnieszka, Dyguła Żaneta, Kot Barbara, Wolska Irena, Kasperek Katarzyna, Woźniak Anna, Łupina Agnieszka, Widerlik Mariola, Sawicka Agnieszka , Lipińscy Izabela i Albert, Grabczyńska Joanna, Łupina Agnieszka, Kmieć Katarzyna.
Szczególne podziękowania za koordynację działań w/w przedsięwzięcia składamy Pani Annie Woźniak i Pani Annie Dworak.

                                              
     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bychawie
                                                               mgr Małgorzata Tudrujek

Klasa I b poznaje pracę strażaków

23 maja 2010 r. uczniowie klasy I b odwiedzili Jednostkę Straży Pożarnej w Bychawie. Obejrzeli między innymi sprzęt ratowniczo-gaśniczy i wozy strażackie. Posłuchali jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Mieli także okazję przymierzyć hełmy oraz usiąść w strażackim wozie.

Aneta Głaz na gali laureatów

Aneta Głaz uczennica klasy VI b, 23 maja 2012 r. odebrała dyplom i nagrodę od  Lubelskiego Kuratora Oświaty za tytuł laureata  konkursu historycznego 2011/2012 r. W czasie uroczystości  Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz pogratulował wszystkim uczniom wysokich osiągnięć, podziękował za ciężką pracę. Nauczycielom  złożył serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursów przedmiotowych. Podkreślił, że udział w tego rodzaju uroczystości jest szczególnym wyróżnieniem dla uczniów i ich szkół. Nasza szkoła brała  kolejny raz udział w uroczystości wręczania tytułu laureata.
                                                                                       /Ewa Każmierak/

Sport szkolny - mini piłka nożna

23 maja 2012 r. w Kraśniku odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców, podczas których nasza drużyna zajęła IV miejsce.  

Sport szkolny -  mini piłka nożna

W  dniu  21 maja  2012 r. rozpoczęły się rozgrywki Turnieju  Dzikich  Drużyn w mini piłce nożnej, organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy "Podkowa"  działający  przy  naszej szkole. Do  turnieju  zgłosiło się 10 drużyn, w tym jedna dziewcząt. Na murawie "Orlika", przy pięknej, słonecznej pogodzie, rozegranych zostało sześć meczy, wszystkie sędziowane przez pana Andrzeja Miszczaka. Druga tura rozgrywek już za tydzień, w poniedziałek 28 maja.
                                                                                    /K. Kostrzewska/

                                                           
Nasi na wielkiej scenie!

20 maja 2012 r. na Stadionie Miejskim w Bychawie odbył się XIII Ogólnopolski Festyn "W Krainie Pierogów". Laureaci konkursów muzycznych zostali zaproszeni przez organizatorów do wykonania piosenek. Piotr Baran , Oskar Mituła i Daniel Sprawka śpiewająco promowali naszą szkołę. Gratulacje!
                                                                                       /K. Mendykowski/

Pierwszaki z wizytą u strażaków

Dnia 18 maja 2012 r. uczniowie z klasy I c i d odwiedzili miejscową placówkę Straży Pożarnej. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z pracą strażaka, dowiedzieli się również w jaki sposób należy zapobiegać pożarom. Miłą niespodzianką dla dzieci było założenie hełmu i wejście do samochodu strażackiego.
                                                                                    /Elżbieta Małecka, Dorota Drążek/

Sport szkolny -  mini piłka nożna

18 maja w Wysokiem odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce  nożnej chłopców, podczas których nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulacje!

 
Finał XII Gminnego Konkursu Matematycznego

17 maja 2012 r. w naszej szkole odbył się finał XII Gminnego Konkursu Matematycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Bychawy.  Przystąpiło do niego 27 uczniów klas piątych i szóstych ze szkół podstawowych naszej gminy. Byli to uczniowie wyłonieni spośród wszystkich tych, którzy wytrwale od września 2011 r. rozwiązywali przygotowywane dla nich co miesiąc zadania.  WYNIKI
Klasy V
I miejsce - Marcin Wolski /V b/
II miejsce - Luiza Frączek /V a/
Klasy VI
II miejsce -  Barbara Lech /VI b/ i Sebastian Dobroliński /VI d/
wyróżnienie: Michał Ignatowski /VI b/
                                                                                        /Krystyna Kuna/

Pierwszaki na wycieczce

Dzień 15 maja 2012 r. klasa I b spędziła na wycieczce. Było kino i zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej.

XXXI Mały Konkurs Recytatorski

W dniu 15 maja w Gminnym Centrum Kultury
w Piotrowicach odbyły się
powiatowe eliminacje XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego
.
Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły zakwalifikowali się:
 Miłosz Widerlik /II a/ i Oskar Mituła /IV b/.
Łukasz Krzysztoń /V b/ otrzymał wyróżnienie.

 

Pierwszaki na zajęciach filmowych

15 maja 2012 r. uczniowie kasy I c i I d uczestniczyli w zajęciach filmowych zorganizowanych w Akademickim  Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie przez Młodzieżową Akademię Filmową MAK, podczas których dzieci poznały różne techniki animacji. Pierwsza część zajęć miała charakter prezentacji multimedialnej, zaś w drugiej części zaproszone zostały na projekcję filmu animowanego „Artur i Minimki 3. Dwa światy”.
                                                              
/Dorota Drążek i Elżbieta Małecka/

Uczestniczymy w programie powszechnej nauki pływania

Uczniowski Klub Sportowy „Podkowa” w roku szkolnym 2011/12 otrzymał fundusze z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Gminy Bychawa na zajęcia z pływania dla dzieci. Zajęcia odbywają się od marca br. i uczęszcza na nie 75 uczniów naszej szkoły. Bardzo cieszymy się,  że uczniowie ze szkoły podstawowej dostali w tym roku taką szansę. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta będziemy mogli takie zajęcia kontynuować przez następne lata.
                                                             /Anna Nawrocka, Andrzej Miszczak/

Oskar wyśpiewał I miejsce!

10 maja 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie odbyły się przesłuchania Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. W kategorii 11-13 lat I miejsce zajął Oskar Mituła (IV b). Ponadto naszą szkołę dzielnie  reprezentował duet: Piotr Baran (V d) i Daniel Sprawka (VI b). Oskar  uzyskał  nominację  do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2012 r. w Rykach. Gratulacje!
                                                                                     /K. Mendykowski/

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Turnieju. Do gminnych rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn chłopców. Zawody zostały rozegrane w kwietniu br. na boisku "Orlik" przy naszej szkole. Do etapu powiatowego awansowała najlepsza drużyna chłopców. Turniej ten odbył się 9 maja w Bełżycach. Zajęliśmy tam III miejsce! To wspaniały sukces jak na pierwszy nasz występ! Trzymajcie za nas kciuki w przyszłym roku! Podziękowania składamy p. Andrzejowi Miszczakowi za sędziowanie naszych szkolnych rozgrywek.
                                                 szkolny koordynator turnieju Małgorzata Grabczyńska

Wielkie sprzątanie

We wtorek 8 maja 2012 r. nasi uczniowie  wzięli udział w sprzątaniu parku za szkołą. Klasy  II c, III a, V a i V c przez kilka godzin uzbierały kilkanaście worków śmieci.

WYNIKI KONKURSU „ FOX 2012”

Najlepsze wyniki uzyskali:
Klasy IV
Jakub Krzysiak, Michał Reszka, Julia Rodak, Agata Oskroba, Weronika Golik,
Diana Stacharska
Klasy V
 Aleksandra Toporowska, Karolina Kmieć,
Marcin Wolski, Ernest Multan
Klasy VI
Julita Kusy, Aneta Głaz,
Julia Stelmach, Natalia Pijas

                                   
/Ewa Boguta/

Święto Narodowe

W dniu 7 maja 2012 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświecony ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA.

                                
Bezpieczeństwo dzieci w Internecie

W dniu 27 kwietnia 2012 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się pogadanka dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Poruszane były kwestie  zagrożeń  wynikających  z  korzystania  z Internetu  oraz   profilaktyki i przeciwdziałania im. Dopełnienie pogadanki stanowiła prezentacja multimedialna. Całość przygotowała i poprowadziła pani Krystyna Kostrzewska. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie.
                                                                                        /Krystyna Kostrzewska/

Zagraj w zielone, trzymaj przyrody stronę

Uczniowie z klasy II c, a zarazem członkowie ,,Klubu Wiewiórka”, nie po raz pierwszy mieli do czynienia z edukacją ekologiczną. Tym razem podsumowaniem cyklu lekcji na temat ochrony przyrody nie była klasówka, ale dekoracja na szkolnym korytarzu i spotkanie teatralne z pierwszakami. Dla tych ostatnich prezentowana była inscenizacji pt. ,,Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Dla młodszych kolegów poza występem dzieci przygotowały ,,ekologiczne” zakładki do książek, a oprawę muzyczną piosenek wspomagały ,,ekologiczne”, bo wykonane z niepotrzebnych opakowań, instrumenty muzyczne. Oby nie tylko młodzi ekolodzy zawsze pamiętali, że warto trzymać przyrody stronę!
                                                                                   /Małgorzata Gąbka/


 więcej...

Copyright © by Szkoła Podstawowa w Bychawie