Akcje i inicjatywy
organizowane na terenie Szkoły Podstawowej w Bychawie
 

Akcja charytatywna „JEDNA KOZA – JEDNO ŻYCIE!”

Akcja charytatywna „JEDNA KOZA – JEDNO ŻYCIE” organizowana jest pod patronatem Fundacji Polskiej Raoula Follereau. Fundacja wspiera polskich misjonarzy pracujących między innymi wśród głodujących dzieci Afryki. Pomagamy fundacji w zbiórce funduszy na zakup kozy „karmicielki” dla zagrożonego życia afrykańskich dzieci. Misjonarze w swoim ośrodku ratują dzieci umierające z powodu głodu. Dziecko, które przeżyje i jest w dobrej kondycji odsyłane jest do rodzinnego domu z zakupioną przez misjonarzy kozą. Zwierzę jest tanie w utrzymaniu i może pomóc przetrwać i przeżyć nie tylko uratowanemu dziecku , ale i jego rodzinie! Taki jest cel naszej akcji – uratować chociaż jedno życie!

Archiwum akcji tutaj


    Akcja promująca zdrowy styl życia „Wyprawa po zdrowie”

Coroczna impreza edukacyjno-rekreacyjna organizowana przez Ośrodek Kuratorski nr 1 w Bychawie.

Akcja charytatywna „Światowy Dzień Trędowatych”

Święto ustanowione z inicjatywy francuskiego podróżnika, poety i dziennikarza Raoula Follereau jest obchodzony od 1954 roku, w ostatnią niedzielę stycznia w około 150 krajach na świecie. Jest okazją do zwrócenia uwagi świata, szczególnie bogatej jego części, na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi. Od 1995 roku Światowy Dzień Trędowatych organizuje w Polsce Fundacja Polska Raoula Follereau /źródło:http://pl.wikipedia.org/.

Bezpieczna przerwa


   


Dzień Bezpiecznego Internetu

Celem akcji jest między innymi:
1. Pokazanie dzieciom, jakie zachowania w Internecie mogą być dla nich niebezpieczne i w jaki sposób można unikać zagrożeń, a także jak powinny reagować, kiedy się z nimi zetkną.
2. Zapoznanie rodziców, którzy jeszcze nie znają dobrze Internetu, z możliwościami, jakie daje to medium, oraz ze związanymi z nim zagrożeniami, w szczególności tymi, na które narażone są ich dzieci.
3. Uświadomienie rodzicom, że Sieć zaczyna stanowić jedną z istotnych płaszczyzn życiowych człowieka, i że w związku z tym rodzice powinni zdawać sobie sprawę z zachowań swoich dzieci w Internecie, przede wszystkim po to, by zapewnić im bezpieczeństwo.
4. Upowszechnianie zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w Internecie, głównie poprzez promowanie internetowej etykiety.
                                                                                                               Krystyna Kostrzewska

Akcja charytatywna ,,Zbieramy nakrętki"

Zbieramy nakrętki, które od roku szkolnego 2011/12 z naszej szkoły przekazywane są dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Zbierając plastikowe nakrętki od butelek (po sokach, napojach, wodzie mineralnej, kosmetykach itp.)  możemy pomóc wielu chorym, potrzebującym  dzieciom.  Nakrętki to tzw. twardy plastik, który skupują firmy recyklingowe (nakrętki po skomplikowanej obróbce, służą między innymi jako materiał pod budowę autostrad i budulec obudów komputerów). Do akcji zbierania funduszy włączyło się mnóstwo ludzi dobrego serca z całej Polski.
Nakrętki można przynosić do świetlicy szkolnej.
 

Pomóż dzieciom przetrwać zimę

 

Akcja prowadzona jest w okresie przedświątecznym z myślą o dzieciach z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. W dobrowolnej zbiórce odzieży, obuwia, zabawek, książek, żywności nadającej się do długotrwałego magazynowania, środków czystości itp. mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz organizacje społeczne.
 

 

Góra grosza

"Góra Grosza" to jedna z największych akcji charytatywnych. JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE - ALE "GÓRA GROSZA" JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE! Celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet drobne grosze zebrane przez miliony dzieci mogą stworzyć wielki fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Zebrane środki wykorzystane są wykorzystane na pomoc rodzinnym domom dziecka oraz tym domom dziecka, które tworzą małe, kameralne mieszkania dla dzieci i młodzieży.
Pełna informacja na temat pomocy przyznanej domom dziecka znajduje się na stronie internetowej Towarzystwa NASZ DOM:
www.towarzystwonaszdom.pl

Bateria

O tym, że trudno wyobrazić sobie świat bez baterii, przekonujemy się każdego dnia, kiedy używamy je w: zegarkach na rękę, telefonach komórkowych, czy w pilotach do sprzętu RTV. Natomiast nie zdajemy sobie często nawet sprawy, ze szkody, którą wyrządzamy środowisku, kiedy już zużyte i wyładowane baterie wyrzucamy do kubłów na śmieci.
Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji zbiórki zużytych baterii przeznaczonych do utylizacji, kierowanej przez organizację REBA. Głównymi celami akcji są: edukacja, promowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami (selektywna zbiórka odpadów) oraz kreowanie rozwiązań bezpiecznych dla ludzi i środowiska.
Jeśli zależy Ci na czystym, nieskażonym środowisku, nie wyrzucaj baterii do kosza, tylko przynieś je do szkoły i umieść w specjalnym pojemniku (w świetlicy). Za zebrane kilogramy szkoła może uzyskać cenne, nagradzane punkty. 1 kg to jeden punkt. W katalogu nagród można wybrać upominki: encyklopedie multimedialne, mapy, globusy i inne pomoce dydaktyczne. Chyba warto, prawda?

Copyright © by Szkoła Podstawowa w Bychawie